Neohodnoceno

Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Hunter Wood

Kulovnice Schultz & Larsen Hunter je ideálním každodenním pracantem, na kterého se můžete spolehnout, protože je vyrobena právě pro náročné nepřetržité používání. Je možné vybrat si hned z několika ráží. Výhodou je také systém výměnných hlavní, nejste tedy odkázání pouze na jednu ráži. Precizně vyrobená škrábaná hlaveň zaručuje nejlepší střelecké výsledky mezi puškami v podobné cenové kategorii, takže nejen, že se na zbraň můžete spolehnout, ale také budete svými výkony zářit. A to je přesně to, co chcete a potřebujete! Varianta s pažbou pro praváky.

Parametry

Výrobce Schultz & Larsen
Délka hlavně: 22"
Hmotnost: cca 3,4 kg
Povrchová úprava: modření
Spoušť: stavitelná
Kapacita zásobníku: 3
Závit:  14x1

 

Položka byla vyprodána…
Skladem u dodavatele
Kód: 5907
Značka: Schultz & Larsen
46 200 Kč
Kategorie: Kulovnice SCHULTZ & LARSEN
Položka byla vyprodána…
Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Hunter Wood
Novinka

Opakovací kulovnice Schultz & Larsen Hunter by mohla být klidně brána jako etalon mezi kulovnicemi ve své třídě. Vyniká precizním dílenským zpracováním, systémem výměnných hlavní, spolehlivostí za všech podmínek a dlouhou životností všech dílů.

K výrobě pušky se přistupuje naprosto nekompromisně, kvalita a přesnost jsou vždy na prvním místě a přes to v dílnách nejede vlak. K vám se tedy dostává pouze to nejlepší, co může dílny zbrojovky Schultz & Larsen vůbec opustit. Veškeré díly jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a při výrobě jsou používány nejnovější výrobní postupy a technologie v kombinaci s letitými výrobními zkušenostmi. Sečteno, podtrženo, nemůže z toho vyjít nic jiného, než top produkt. A nejlepší na tom je, že je puška za velmi rozumnou cenu.

Elegantní spolehlivá opakovací kulovnice Classic je doplněna o tradiční dřevěnou pažbu. Pohodlná dřevěná pažba kulovnic Schultz & Larsen je typická svou nízkou hmotností, štíhlostí a absencí lícnice, přičemž je tvarovaná speciálně pro praváky či leváky. Jako materiál výrobce zvolil ořech a to hned z několika důvodů. Toto dřevo má rovnou a silnou strukturu vláken a příjemnou barvu a tón. Aby pažba vydržela dlouhá léta, je samozřejmě potřeba tento přírodní materiál náležitě ošetřit. V Schultz & Larsen pro konzervaci dřevěných pažeb využívají lněný olej, který proniká hluboko dovnitř materiálu a je dobře leštitelný. Pažba tak vypadá stále jako nová.

Samozřejmostí je také zdrsnění dřeva v úchopové části, protože úchop musí být pevný a jistý za každé situace. K tomu ovšem nepomáhá pouze zdrsnění, ale také ergonomicky tvarované vybrání. Zbraň tak perfektně sedne do ruky, až to bude vypadat, jako by se vám zbraň přizpůsobila.

Standardně jsou pušky dodávány s pažbou z ořechu třídy 1, ale nabídce Schultz & Larsen jsou také další varianty ořechu (třída 2 až 6), pokud byste tedy chtěli lepší pažbu, neváhejte nás kontaktovat.

Schultz & Larsen Classic Rifle

Chcete si kulovnici Classic pořídit, ale volba jedné ráže je pro vás něco jako Sophiina volba a nemůžete se rozhodnout? Nevadí! Můžete si pořídit celou zbraň s jednou ráží a dokoupit další hlaveň, kterou snadno vyměníte. Kulovnice Classic stejně jako ostatní kulovnice Schultz & Larsen disponují systémem výměnných hlavní. Výměna je velmi jednoduchá, stačí k tomu jeden klíč. Při použití hlavní pro standardní ráže není třeba měnit závěr, nicméně pokud se rozhodnete přitvrdit a zvolíte magnum ráži, výměně závěru se nevyhnete. Pažba je opatřena dvěma otvory pro snadnou výměnu hlavně. Není tak nutné při výměně vyndávat systém z pažby. 

Zbrojovka Schultz & Larsen zvolila při výrobě hlavně metodu škrábání. Obrovskou výhodou této techniky je, že nevyvolává napětí v materiálu. V kombinaci s použitou match grade ocelí ve výsledku dostanete špičkovou hlaveň s dlouhou životností a excelentní přesností.

 

Schultz & Larsen Bolt

 

Závěr je otočný v rozsahu 60º, což z něj dělá rychlý a efektivní mechanismus. Základem spolehlivé funkce je dokonalé opracování. Díky tomu závěr nedrhne, chod je maximálně plynulý a při uzamykání zapadne do hlavně. Ovládací klika je rovné rameno a je uzavřena do těla závěru. 

 

Schultz & Larsen Classic Bolt

V nabídce jsou dvě varianty závěru. První varianta nese označení "S" a je určena pro všechny dostupné standardní ráže. Druhá varianta s označením "M" je určena speciálně pro ráže Magnum.

 

Schultz & Larsen Bolt

 

Se závěrem dále souvisí bezpečnost. Ta má u všech zbraní vždy nejvyšší prioritu a u kulovnic Schultz & Larsen tomu není jinak. Zde jsou veškeré díly navrženy a testovány tak, aby byly schopné vydržet minimálně trojnásobek běžného provozního zatížení. Pokud by se však stejně stalo, že by došlo k přetížení, což by mělo za následek například prasknutí pouzdra, může vzniklý vysokotlaký plyn uniknout otvory vypracovanými v přední části závěru. Díky tomu je zajištěno, že nebude ohroženo zdraví střelce.

Součástí bezpečnosti je také manuální pojistka. Ta je v tomto případě třípolohová a zajišťuje závěr a blokuje úderník. Zadní poloha zbraň plně zajišťuje. Pokud zvolíte středovou polohu, je umožněno bezpečné vybití zbraně při zapnuté pojistce. A nakonec při pojistce v přední poloze je umožněna střelba.

 

Co s týče spoušťového mechanismu, ten je stejně dobrý jako všechny ostatní díly. Je stavitelný a to jak v délce chodu, tak v odporu spouště. Jazýček spouště je rovný a hladký.

 

Není kulovnice bez pořádné optiky. V případě kulovnic Classic je vrchní část vyfrézována pro rychlé upevnění montáží Schultz & Larsen "Slide&Lock". Pokud však preferujete jinou montáž, je vršek předvrtán tak, aby na něj bylo možné připevnit Weaver nebo jinou montáž. V tomto případě je rozteč otvorů 22 mm.

Schultz & Larsen vyrábí vlastní montáže a lišty Picatinny v 0, 10 a 20 MOA, takže pokud ještě žádnou vlastní montáž nemáte, doporučujeme zvolit právě tyto originální montáže.

 

Schultz & Larsen Classic Rifle

 

Důležitou součástí jsou také poutka pro připevnění popruhu. Ty na kulovnici Schultz & Larsen najdete klasicky dvě. První je umístěno vzadu na spodní straně pažby před botkou a druhé je na spodní straně předpažbí. Čepy jsou otočné. Poutka jsou určena pro popruhy o šířce 8 mm.

 

Schultz & Larsen Classic Sling Swivels

 

Pokud vás zajímá kulovnice v číslech, mrkněte na obrázek. Jsou zde uvedeny všechny rozměry zbraně (kromě hlavně).

 

Schultz & Larsen Classic

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: