Neohodnoceno

Dalekohled Optimum 8X42 ED

Dalekohled pro nejnáročnější. Vyrobený pro outdoorové nadšence a pozorovatele ptactva, kteří kladou na každý dalekohled ty nejvyšší možné nároky. Focus Optimum 8x42 ED je dalekohled s lehkou konstrukcí, odolný vůči povětrnostním vlivům s vynikající optickou konstrukcí. Focus Optimum vám poskytuje dokonalý zážitek z přírody s úžasnou ostrostí a věrnou reprodukcí barev.

Položka byla vyprodána…
do 3 dnů
Kód: 5689
13 490 Kč
Kategorie: Dalekohledy Focus SPORT OPTICS
Položka byla vyprodána…

Focus Optimum 8x42 ED

Pro mnoho lidí je pobyt v přírodě důležitý pro životní pohodu. Je to kouzelné místo, kde jsme všichni vítáni, můžeme si odpočinout, objevit a hlavně najít sami sebe.

Severská příroda poskytuje skvělou scenérii s velkou rozmanitostí hlubokých lesů, nesčetným množstvím jezer, řek, luk, hor, fjordů, zátok a souostroví.

Na všech těchto místech najdete dokonalé detaily a divokou zvěř, častokrát pro lidské oko téměř neviditelné.

Příroda v Skandinávii je nejen divoká a krásná, ale dokáže také překvapit náročnými výzvami. Tma, zima, bouřky, déšť, proměnlivé počasí a výkyvy teploty. Od hodnoty několika minus stupňů až pod -30, tyto teploty kladou vysoké nároky jak na zařízení, tak na člověka.

Fantastické místo plné dobrodružství, kde je vždy možné objevit a spatřit vzrušující věci - proto jsme taky vytvořili Focus Optimum.

Focus Sport Optics jsme založili téměř před 40 lety a od té doby vyvíjíme klasické a pozorovací dalekohledy a dálkoměry, určené speciálně pro severské klima.

Focus Optimum je náš nejpropracovanější dalekohled, jaký byl kdy vyroben. Navržen pro dobrodruhy, lovce, pozorovatele ptactva a milovníky přírody, kteří kladou ty nejvyšší nároky na konstrukci, ostrost a věrné zprostředkování barev.

Focus Optimum byl navržen přímo pro vás!

Optická konstrukce

Díky špičkové optické konstrukci, která se skládá z jedné čočky ED a čoček s dielektrickou a fázovou povrchovou úpravou, Focus Optimum přináší vynikající kvalitu obrazu s detaily ostrými jako břitva a vysokým kontrastem celého zorného pole.

Pokročilá optická vrstva čoček zobrazuje barvy doopravdy realisticky a ukazuje grácii přírody přesně takovou, jaká je.

Díky optické konstrukci je možné sledovat detaily i ve tmavém a náročném prostředí a slabém světle.

Úchop je stabilní, dobře vyvážený a působí přirozeně. Tlačítko zaostření má správnou rezistenci, která vám umožní zaostřit doopravdy rychle - bez ohledu na to, jestli prší nebo máte na rukou tlusté zimní rukavice. Okulár má rotační očnici pro pohodlné sledování s brýlemi i bez nich.

Tělo tvoří směs slitiny hliníku a hořčíku. Je lehké, ale zároveň extrémně odolné, proto vydrží použití ve všech povětrnostních podmínkách. Tělo se nachází v robustním a odolném gumovém krytu, rezistentním vůči všem přírodním živlům a zároveň poskytuje dobrý úchop v rukavicích i bez nich.

Přední 42mm čočka má pokročilou FMC povrchovou úpravu, odpuzující nečistoty, déšť a otisky prstů. Získáte tak jasný obraz i za horších povětrnostních podmínek.

Focus Optimum je vodotěsný a plněný dusíkem, díky čemu se v dalekohledu nikdy netvoří kondenzace. Dodává se s praktickým pouzdrem pro ochranu a přenášení a pohodlným popruhem na krk.

Focus Optimum 8x42 ED je úžasně kompaktní a snadno použitelný všestranný dalekohled, který se skvěle hodí na pozorování ptáků, lov a objevování krás přírody. Snadno se udrží v stabilní poloze po delší dobu. Nízká hmotnost spolu s pohodlným popruhem na krk vám umožní mít ho poruce po celou dobu túry.

S Focus Optimum chceme, abyste zažili přírodu takovou, jaká skutečně je. Majestátní, uklidňující a plnou dobrodružství, čekajících, až je objevíte.

Focus Optimum vyrábí Nordics pro Nordics fanoušky.

Focus Optimum byl navržen přímo pro vás.

Hlavní vlastnosti

  • Optická konstrukce sestává z jedné ED čočky a dielektrických a fázově potažených čoček. Focus Optimum poskytuje vynikající kvalitu obrazu s detaily, ostrými jako břitva.

  • Lehká, ale přitom robustní konstrukce usnadňuje držení v klidné pozici po delší dobu

  • Focus Optimum je vodě odolný a naplněný dusíkem, což znamená, že se v dalekohledu nikdy nevytvoří kondenzace.

  • Pokročilý FMC potah odpuzuje nečistoty, déšť a otisky prstů a pomáhá vám zažít jasný obraz také v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Focus Optimum se dodává s pohodlným popruhem, ochranným pouzdrem a čisticím hadříkem.

 

Technické parametry:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: